Runtal – harmonia i design

Mieliśmy okazję wspomnieć już o jednym z bardziej zachwycających grzejników Runtal – modelu Splash (tutaj). Nadeszła więc pora, aby dodać kilka słów o samej marce.

Firma powstała stosunkowo dawno – już w 1953 roku założona została przez Egona Runte’a oraz Jürga Altherra. Od samego początku zaczęła dynamicznie się rozwijać i zyskiwać coraz bardziej stabilną pozycję na szwajcarskim rynku. Stalowe grzejniki, które tworzone były przez Runtal, stanowiły prawdziwą alternatywę dla wszechobecnych wówczas, żeliwnych wariantów rurowych.

Dziś marka należy do grupy Zehnder, do której wstąpiła w 1988 roku; nieprzerwanie tworzy tam jedne z bardziej ekskluzywnych i designerskich grzejników na światowym rynku.

Tajemnica Runtal nie tkwi jednak w nadmiernym przepychu. Idea marki bazuje na wizualnej oszczędności, która umożliwia unaocznienie prawdziwego piękna. To, w połączeniu ze stale unowocześnianymi technologiami oraz produkcją z uszanowaniem środowiska naturalnego sprawia, że grzejniki Runtal zawsze stanowić będą doskonałe rozwiązanie.

Tagged under: