Pająk – miedziany grzejnik Terma

Jeśli jesteście zwolennikami industrialnego stylu, lubujecie się w klimacie przestronnych loftów, cenicie sobie sztukę użytkową – grzejnik Pająk z pewnością spełni wszelkie Wasze oczekiwania, zarówno pod względem wzornictwa, jak i wydajności.

Pająk to laureat drugiej nagrody w konkursie Terma Design 2014. Jak zapewnia producent, model nawiązuje do „tradycyjnych, polskich form zdobniczych, tzw. pająków, polegających na budowaniu skomplikowanych form przestrzennych z użyciem łatwo dostępnych surowców”. Grzejnik składa się bowiem z „labiryntu” rur, wyposażonego w proste, drewniane wieszaki; całość wykonywana jest z miedzi, dzięki czemu zapewni wnętrzu nietypowe wrażenia estetyczne, również po pokryciu się naturalną, szlachetną patyną.

Budowa grzejnika pozwala na użycie go we wszystkich pomieszczeniach: od łazienek, przez salony, po hole i przedpokoje, gdzie służyć może jako wieszak na okrycia wierzchnie. Pająk może być zasilany na wszystkie trzy sposoby: wodnie, elektrycznie, oraz wodno – elektrycznie. Jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 1,0 MPa, zaś temperatura pracy – 95 stopni Celsjusza. Model produkowany jest w aż ośmiu rozmiarach.

Tagged under: