Medusa – dekoracyjny grzejnik Irsap

O grzejniku Medusa, oferowanym przez włoską markę Irsap, prędzej czy później trzeba było wspomnieć. To jeden z najbardziej niezwykłych projektów, dostępnych na rynku. Doskonały do wnętrz wymagających estetów, z pewnością stanowić będzie nie tylko konieczny element grzewczy, ale i swoistą ozdobę pomieszczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, Medusa zaprojektowana została bowiem przez cenionego designera, Luigi Molinisa.

Czym zachwyca grzejnik? Wybija się na tle konkurencji oryginalną formą i zdolnością zharmonizowania wnętrza, uczynienia go łagodnym i spokojnym – mimo nietypowej konstrukcji. Medusa zbudowana została bowiem na planie koła, wewnątrz którego znajdują się delikatnie „falujące”, nieregularnie rozłożone profile grzewcze. Model stanowił będzie artystyczną instalację w przestronnych loftach, surowych, industrialnych wnętrzach, ale również tych, o charakterze bardziej klasycznym i eleganckim.

„Medusa rozchodzi się delikatnie na równi pochyłej życia. I ciepło rozchodzi się w otoczeniu.”

Grzejnik produkowany jest w jednym rozmiarze: 1415 mm x 1415 mm (o głębokości równej 92 mm); jego maksymalne ciśnienie robocze wynosi 8 bar, temperatura pracy zaś – 95 stopni Celsjusza. Kolory RAL i odcienie z serii Special umożliwią idealne dopasowanie Medusy do wnętrza.

Tagged under: