Grzejniki płytowe z wycięciami: Sisi i Vitalo Spa

Grzejnik płytowy to nie zawsze po prostu jednolita, gładka powierzchnia, łatwa do wkomponowania w każdy wystrój wnętrza. Coraz częściej projektanci decydują się na tworzenie modeli, które pozostaną proste i neutralne, będąc jednocześnie intrygującymi.

Takie właśnie są warianty Sisi i Vitalo Spa. Pierwszy z nich pochodzi z najnowszego katalogu marki Instal Projekt, drugi zaś z oferty popularnego producenta Zehnder. Nie można nie zaznaczyć, że oba produkty charakteryzują się prawdziwie światowym designem; urzekną każdego estetę ogromną prostotą, która stanowi o ich klasie i nowoczesności. Mimo ostatniej z cech, dopasują się do różnorodnych stylów, także tych bardziej klasycznych.

Otwory, wycięte w płytach, nie mają jedynie ozdobnej funkcji, choć i tę spełniają doskonale. Vitalo Spa dostępny jest w wersji z jednym lub dwoma otworami, zależnie od wysokości; te nie tylko odciążają go wizualnie, ale zapewniają również nietypową i praktyczną przestrzeń do szybkiego wysuszenia ręczników. W modelu Sisi pełnią one podobną rolę – w tym jednak przypadku służą do wyposażenia grzejnika w praktyczne, punktowe wieszaki. Wariant ten ma formę prostokątną, jego poprzednik zaś jest nieco obły, czym jeszcze bardziej łagodzi efekt ogólny.

Oba produkty sprawdzą się świetnie w niemal każdym wnętrzu – od łazienek, przez salony i kuchnie.

Tagged under:

,